Náš prístup k Ekológii

Čo znamená byť ekologický? Pre niekoho je vrchol ekológie, keď vyhodí plasty do správnej smetnej nádoby, pre iného, keď nakupuje bez obalov a neprodukuje žiadny odpad. Našou snahou je byť niekde uprostred. Snažíme sa zosúladiť legislatívu a zároveň trochu šetriť prírodu. Pri potravinových výrobkoch musíme dodržiavať nariadenia a nemôžeme naše produkty zabaliť, do čoho nás napadne. Naše obaly musia spĺňať hygienické predpisy a zároveň chrániť naše výrobky. V neposlednom rade ide aj o cenu obalu, nakoľko za Bio-degradovateľné a Bio-kompostovateľné obaly si nie je každý zákazník ochotný priplatiť. Skôr nie ako áno. Preto musíme hľadať ideálny pomer medzi cenou a využiteľnosťou našich obalov. Chceme znižovať plasty pri výrobe, preto sme nahradili plastové lepiace pásky za papierové. Výplň v našich zásielkach, aby sa tovar nepoškodil, je taktiež z papiera. Zásielkové krabice sú z recyklovaného materiálu. To, že si v zásielke nenájdeš vytlačenú faktúru, ani poďakovanie za nákup, nie je šetrenie na našej strane a už vôbec, že by sme neboli za nákup vďační. Šetríme papierom, ktorý by aj tak skončil v koši. Máme aj plasty. Pri sklenených výrobkoch používame bublinkovú fóliu, aby sa tovar nerozbil. Od našich veľkoodberateľov pýtame kartónové krabice späť, aby sme ich využili znova. Nie vždy sa nám to darí, lebo väčšine je ľahšie krabicu vyhodiť, ako nám ju zasielať späť.

Zero Waste pravidlo hovorí „čo si nekúpiš to nevyhodíš“. Treba si to zobrať k srdcu len tak trochu, lebo by si sa pripravil o fantastický zážitok s našimi čajmi. A keď už ti ten náš obal zostane, vyhoď ho do správnej nádoby, ako máme na obale, alebo si ho znova naplň našimi refill balíčkami a tie potom vyhoď do správnej nádoby. Prípadne si náš obal zober do niektorého z bezobalových obchodov a dokúp si do neho čaj alebo kávu. Ideálne čaj a najlepšie ten náš :)

Budeme sa snažiť správať zodpovedne. Baliť do obalov, ktoré zaujmú a minimálne sa budú dať recyklovať. Nevyhodíme čo nemusíme a znova naplníme to, čo sa naplniť dá. Každý môže prispieť  troškou a pomôcť nám “byť eko“. Začať sa da tým, že  vyhodíš prázdne obaly do správnej smetnej nádoby. Čokoľvek spravíš pre prírodu navyše, sa vráti nám všetkým.

Tovar.sk - porovnanie cien Pricemania.sk – Porovnanie cien